// Острозька давнина. Науковий збірник. – Випуск VІІ. – Остріг, 2020. – С. 5–19
З точки зору сфрагістики, знайдений під Мізочем скарб кінця 70‑х років
XIV ст. є унікальним джерелом. Вперше виявлено комплекс, в якому перебувало відтазу три матриці печаток. Зважаючи на час виготовлення, кожна з них має значну цінність. Не даремно через майже повну втрату писемних джерел цей період дістав назву «Темних віків». Часто сфрагістичні пам’ятки виступають чи не єдиним джерелом інформації про осіб, чиї імена та герби відтворено в полі печаток. В Мізоцькому скарбі поруч з анонімним перснем галицького типу (з фігурою галки), який уживали бояри та урядники Руського королівства в першій половині XIV ст., інші дві матриці містять легенди та родові герби. Перша з них, зі знаком у вигляді стріли з перехрестям та шестипроменевою зіркою, належала Костянтину, й датується серединою XIV ст. Жодних відомостей про цю особу – боярина чи князя – в писемних джерелах до сьогодні не збереглося.
Натомість, цілком вірогідно можемо зідентифікувати власника третьої печатки, що належала холмському князю Юрію Даниловичу (1370–1377). Його ім’я та титул зазначено в легенді, а в полі печатки викарбувано знак у вигляді восьмипроменевої зірки в супроводі двох півмісяців згори та здолу рогами в різні боки. Це зображення є видозміною родового герба князів Острозьких. Зокрема, ці фігури присутні на печатках Юрієвих батька Данила 1366 р. та брата Федора 1385 р. Зважаючи на відмінне розташування фігур на печатці князя Юрія можемо припустити, що він був молодшим братом Федора,оскільки відмінювання батькового герба у тогочасній руській геральдиці було характерним саме для молодших синів.
Кольорова версія Юрієвого герба присутня в списках одного з найдавніших західноєвропейських геральдичних творів «Libro del conoscimiento», створеного близько 1385 р. в Кастилії. Описуючи розташоване в країні «Роксія» (Русь) «королівство Ксорман» (Холм) автор відтворює стяги його правителя: на срібному полі два золотих півмісяця рогами в різні боки та зелений стяг із золотою зіркою, що цілком відповідає іконографії печатки князя Юрія Холмського.