Общие сведения о роде
Деревенські – князівський рід, гілкою яких був рід князів Острожецьких. Деревин (Деревич?), ймовірно ісконне володіння князів Острожецьких.
Поколенная роспись рода
Першим до Києво-Печерського пом’яника внесений рід князя Михайла Івановича Деревинського, що є, звичайно, випадковим. Князь Михайло жив у кінці XV — на початку XVI ст. Рід князя Михайла Івановича Деревенського (с. 6)
Перелік має на початку імена князя Дмитра, князя Іоана, далі йдуть нетитуловані чоловічі та жіночі імена. Вітте та Войтович припускали, що тут маємо імена діда та батька князя Михайла [Є. В., 73; Л.В., 1 – 2]. Цей князівський рід геть невідомий з ніяких інших джерел. Я думаю, що предки князя Михайла могли зватись якось інакше, а Деревенським звався тільки він, і, не досягнувши якогось значного становища, лишився поза увагою письмових джерел 1
І генерація
1. КНЯЗЬ ДМИТРИЙ ДЕРЕВИНСКИЙ (початок XV ст.)
Записаний у Києво-Печерському пом’янику під поз. 1. У Болохівській землі було м. Деревич (вперше згадане під 1241 р.). Від нього могло походити прізвище цих князів, які теж могли бути нащадками болохівських князів. Зрозуміло, що це тільки гіпотеза і походження даних князів залишається не встановленим.
ІІ генерація
2/1. КНЯЗЬ ИВАН ДМИТРИЕВИЧ ДЕРЕВИНСКИЙ (середина XV ст.)
Жив у середині XV ст. Записаний у Києво-Печерському пом’янику (поз .2) в числі родини князя Михайла Івановича Деревинського після Дмитра. Очевидно, що Іван був сином Дмитра і батьком Михайла. Після нього записані нетитуловані особи. Напевно у нього була дочка, яка вийшла за нетитулованого шляхтича, чия родина також була внесена у блок князів Деревинських.
ІІІ генерація
3/2. КНЯЗЬ МИХАЙЛО ИВАНОВИЧ ДЕРЕВИНСКИЙ
Першим до Києво-Печерського пом’яника внесений рід князя Михайла Івановича Деревинського, що є, звичайно, випадковим. Князь Михайло жив у кінці XV — на початку XVI ст.
ПЕЧАТКИ
Печаток не знайдено
ПУБЛІКАЦІЇ ДОКУМЕНТІВ
Документів не знайдено
АЛЬБОМИ З МЕДІА
Медіа не знайдено
РЕЛЯЦІЙНІ СТАТТІ
Статтєй не знайдено
- Микола Жарких. https://www.m‑zharkikh.name/uk/History/Monographs/PecherSynodikon/Text/Sect1‑8.html[↩]